Które automaty przynoszą pieniądze? Sprawdzone Kasyna Online E-ROBOT PL Wortal Robotyki Użytkowej
Ministerialny konkurs ma charakter cykliczny. Jego celem jest motywowanie środowiska związanego z architekturą i budownictwem do dalszych prac twórczych nad opracowaniem nowych rozwiązań wspierających rozwój dziedziny objętej zakresem konkursu. Organizatorzy tłumaczą, że chodzi również o wyłonienie i upowszechnienie najwybitniejszych innowacyjnych rozwiązań, charakteryzujących się wysokimi walorami jakościowymi i ekonomicznymi. W ramach obecnej, ogłoszonej w 2022 r.
– W środowisku krakowskich UTW nie ma rywalizacji, wspieramy się i świetnie wzajemnie uzupełniamy. Politechnika Krakowska i Komenda Miejska Policji w Krakowie będą współpracować dla zapewnienia bezpieczeństwa studentów i pracowników uczelni. Porozumienie w tej sprawie, będące kontynuacją dotychczasowej współpracy, podpisali rektor PK prof. Andrzej Szarata i podinsp. Paweł Jastrząb, Komendant Miejski Policji w Krakowie.
W planach jest utworzenie międzywydziałowych przestrzeni laboratoryjnych, które odpowiedzą na potrzeby badawcze m.in. Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej i Wydziału Inżynierii Lądowej. Ogłosiliśmy konkurs na projekt siedziby dla Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, a władze wydziału starają się pozyskać środki na tę wysokobudżetową inwestycję. Także Biblioteka PK otrzymała fundusze (około 7 gra plinko mln złotych) na przebudowę, której celem jest stworzenie nowoczesnej biblioteki naukowej, realizującej ideę otwartego dostępu do zbiorów i zasobów bibliotecznych i dającej użytkownikom możliwość relaksu w ciszy. Współczesna edukacja polega więc także na… szybkim reagowaniu.
Dzień Budowlanych zgromadził wielu gości. Na widowni Opery Krakowskiej zasiedli m.in. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Jerzy Muzyk, II zastępca prezydenta Krakowa ds. Zrównoważonego rozwoju, rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. Gospodarzem uroczystości był mgr inż. Mirosław Boryczko, przewodniczący MOIIB.
„Kościuszkon” jest organizowany w ramach trwających własnie obchodów 25-lecia Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK. Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska powołała Zespół do spraw zapewnienia ochrony drzew i krzewów, w którego skład weszli przedstawiciele ministerstwa, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, miast, szkół wyższych oraz organizacji pozarządowych. Gremium temu przewodniczy Mikołaj Dorożała, podsekretarz stanu, główny konserwator przyrody. Jednym z członków ministerialnego zespołu został dr inż.
Janusz Bohatkiewicz jest przewodniczącym Komitetów Technicznych ds. W Komitecie Technicznym „Environmental Sustainability in Road Infrastructure and Transport” oraz Grupie Zadaniowej „Road Design Standards”. Został Przewodniczącym Komitetu Technicznego „Decarbonization of Road Construction and Maintenance”. Jest też redaktorem naczelnym internetowego portalu drogowego edroga.pl.